Demonstrēs dokumentālo filmu "Ebola – palikt dzīvam"
MTG TV Latvia kanāli LNT un TV5 demonstrēs dokumentālo filmu Ebola – palikt dzīvam, kas atklās par postu, kādu nodarījis Ebolas vīruss.
MTG TV Latvia kanāli LNT un TV5 demonstrēs dokumentālo filmu Ebola – palikt dzīvam, kas atklās par postu, kādu nodarījis Ebolas vīruss. Televīzijas skatītājiem būs unikāla iespēja ieraudzīt, kā Sjerraleonē dzīvojošie cilvēki, atrodoties lazaretēs un karantīnas vienībās, ar mediķu palīdzību cīnās par savu dzīvību un, kā uz to visu noraugās viņu tuvinieki. Pirms filmas kanālā LNT gaidāms arī speciāli sagatavots filmas ievads LNT Ziņu dienestspiedāvā – ebolas draudi! Dokumentālā filma Ebola – palikt dzīvam 12.novembrī 21:25 kanālā LNT un 23:15 kanālā TV5!
12.novembra vakarā pirms dokumentālās filmas Ebola – palikt dzīvam LNT Ziņu dienestspiedāvāEbolas draudi , kura ietvaros pastāstīs, kāpēc šis vīruss ir bīstams, kāda ir tā vēsture un, cik Latvija ir pret to nodrošinājusies. Kas notiktu, ja Latvijā kādam cilvēkam – ceļotājam, mediķim vai brīvprātīgā darba veicējam, kas atgriezies no Āfrikas, parādītos Ebolas vīrusslimībai raksturīgie simptomi? Skatieties LNT Ziņu dienestspiedāvā – ebolas draudi 12.novembrī 21:10 kanālā LNT!
Par to, kāda situācija valda Āfrikas rietumu daļā Sjerraleonē plašāk tiks pastāstīts uzreiz pēc tam dokumentālajā filmā Ebola – palikt dzīvam. Sjerraleonē no Ebolas vīrusa uzliesmojuma ir zaudējuši dzīvības teju 2000 cilvēku, taču nemitīgi tiek saņemts brīdinājums, ka ar vīrusu var būt inficēti vēl neskaitāmi tūkstoši cilvēku. Channel 4 reportiere Šauna Koneire kopā ar operatoru Velu Dabous devās uz Sjerraleoni, lai ieraudzītu savām acīm patieso situāciju. Frītaunas lidostā abus sagaidīja kāds vīrs, kurš palīdzēja tikt cauri muitai. Kad reportiere ar operatoru nonāca Sjerraleonē, bija jau miruši aptuveni 600 cilvēku. Skats, kas pavērās, līdzinājās murgam. Apkārt teltis, dzelzs jumti, spilgi oranžas barjeras – skats tiešām draudīgs. Cilvēki staigā plastikāta tērpos, kājās ir balti zābāki, rokās zaļi cimdi, ap galvu aptītas galvassegas, bet uz sejas maska un slēpošanas brilles – tādi izskatās medicīnas darbinieki, jo Sjerraleonē valda Ebolas vīruss un viņi vēlas glābt vietējos.
Ebolas vīruss izplatās tieša kontakta ceļā ar asinīm vai citiem ķermeņa šķidrumiem (piemēram, siekalām, urīnu). Ar to var saslimt arī, nonākot tiešā kontaktā ar dzīvu vai mirušu savvaļas dzīvnieku, piemēram, pērtiķu, meža antilopju un sikspārņu asinīm vai citiem ķermeņa šķidrumiem. Atšķirībā no gripas, Ebolas vīruss neizplatās pa gaisu. Slimības inkubācijas periods ilgst 2–21 dienu, un pēc šā perioda slimība var sākties pēkšņi ar drudzi, muskuļu sāpēm, nespēku, galvassāpēm un rīkles iekaisumu. Slimība nav ārstējama un pret to nav arī vakcīnas.
Š.Koneire viesojās arī Kailahunā, kas ir Libērijas un Gvinejas rajons austrumu daļā. Tajā atrodās centrālais Ebolas ārstniecības centrs, ko izveidojusi labdarības organizācija Medecins Sans Frontieres (MSF), kurā reportiere satika cilvēku, kurš ar milzu atbildību stājas pret šī vīrusa tālāko izplatību – Manjo Laminu, kurš pārstāv Veselības ministriju kā vietejā Ebolas uzraudzības amatpersona. M.Lamins pats sevi dēvē par Ebolas izdzīvotāju, jo pirms mēneša, esot kaimiņvalstī Kenemā, Ebolas pārbaudē viņš saņēma pozitīvu atbildi, pēc tam tur palika, lai pāris naktis pavadītu MSF izolatorā Kailahunā. Tika veikts atkārtots tests un tas uzrādīja negatīvu rezultātu. M.Lamins ir vietējais varonis, viņš sniedz palīdzību tiem, kuriem ir Ebolas vīrusa pazīmes.
Esot MSF centrā, ikviens skatītājs būs liecinieks tam, cik drosmīgi ir aprūpes darbinieki, jo visapkārt pastāv iespēja, ka ikviens no viņiem var saslimt ar šo vīrusu. Š.Koneire dalās sajūtās:
|
Skatieties dokumentālu filmu Ebola – palikt dzīvam 12.novembrī 21:25 LNT un 23:15 TV5!
Tava televīzija no sirds!